Skip to content

3616 Cornucopia AveVineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Dec 29, 2022

Property Information

Block7303
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$61,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,958+0.7%
2024$1,945+5.0%
2023$1,853+2.9%
2022$1,800+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 4236, Page 6167