Skip to content

4355 E Sherman AveMillville, NJ 08332

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2022

Property Information

Block7306
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,418
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,400
26%
Improvement Value:$81,100
74%
Total Assessment$109,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,486+0.6%
2024$3,463+5.0%
2023$3,299+2.9%
2022$3,205+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972