Skip to content

4315 E Sherman AveMillville, NJ 08332

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2003

Property Information

Block7306
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,418
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,400
23%
Improvement Value:$92,900
77%
Total Assessment$121,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,862+7.7%
2024$3,587+5.3%
2023$3,405+3.2%
2022$3,300+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972