Skip to content

5541 Trento Ave(Block 7401 Lot 14)Vineland, NJ 08361

Built 1979
Farm (Regular)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2025

Property Information

Block7401
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,764
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
20%
Improvement Value:$159,300
80%
Total Assessment$199,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,362+0.7%
2024$6,320+5.0%
2023$6,020+2.9%
2022$5,848+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979