Skip to content

2751 Cornucopia AveVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2024

Property Information

Block7401
Lot82
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,344
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,600
25%
Improvement Value:$132,900
75%
Total Assessment$177,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,652+0.7%
2024$5,614+5.0%
2023$5,348+2.9%
2022$5,195+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$24,000
DeedBook 2339, Page 70