Skip to content

5819 Old Union RdVineland, NJ 08361

Built 1955

Last Sale Price
$152,000
Last Sale Date
Oct 23, 2008

Property Information

Block7405
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,500
34%
Improvement Value:$56,300
66%
Total Assessment$84,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,700+0.7%
2024$2,682+5.0%
2023$2,555+2.9%
2022$2,482+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$152,000
DeedBook 4050, Page 6136

Property Built

Built

Year Built: 1955