Skip to content

Doughtys Tavern RdVineland, NJ 08361

Built 1957

Last Sale Date
Jun 22, 2064

Property Information

Block7405
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage23.93

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$111+0.3%
2024$111-84.6%
2023$720+2.9%
2022$700+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$22,000

From:

To:

DeedBook 4164, Page 6208Recorded3/22/2018

Property Built

Built

Year Built: 1957