Skip to content

3259 Union Rd(Block 7405 Lot 16)Vineland, NJ 08361

Built 2003
Farm (Regular)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$850,000
Last Sale Date
Feb 2, 2026

Property Information

Block7405
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-3AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,878
Acreage2.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,900
19%
Improvement Value:$216,900
81%
Total Assessment$267,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,277+0.7%
2024$8,221+5.1%
2023$7,819+3.0%
2022$7,589-9.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$850,000
DeedBook 4281, Page 4576Recorded2/11/2026

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$26,000
DeedBook 2564, Page 26