Skip to content

5691 High Ridge RdMillville, NJ 08332

Built 1970

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
Apr 10, 2025

Property Information

Block7706
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1S-F-S-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,645
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,600
16%
Improvement Value:$121,100
84%
Total Assessment$144,700

Sale
$227,000
Sq Ft1,645DeedBook 4269, Page 309Recorded4/16/2025

Property Sale

Sale
$101,222
DeedBook 1773, Page 299

Property Built

Built

Year Built: 1970