Skip to content

5619 Lodge PlMillville, NJ 08332

Built 1971

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Jul 3, 1984

Property Information

Block7707
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,418
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,200
20%
Improvement Value:$97,200
80%
Total Assessment$121,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,865+0.7%
2024$3,840+5.0%
2023$3,658+2.9%
2022$3,553+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 1523, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1971