Skip to content

2832 Friendship StVineland, NJ 08360

Built 1960

Last Sale Date
Jun 15, 2066

Property Information

Block905
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,360
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,800
21%
Improvement Value:$103,100
79%
Total Assessment$129,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,136+0.7%
2024$4,109+5.0%
2023$3,914+2.9%
2022$3,802+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$87,900
DeedBook 2207, Page 60

Property Built

Built

Year Built: 1960