Skip to content

1297 Sunrise AveVineland, NJ 08360

Built 1969

Last Sale Date
Nov 13, 2069

Property Information

Block908
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,092
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,700
21%
Improvement Value:$101,800
79%
Total Assessment$128,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,091+0.7%
2024$4,064+5.0%
2023$3,872+2.9%
2022$3,761+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969