Skip to content

1850 David StVineland, NJ 08361

Built 1968

Last Sale Date
Jul 2, 2068

Property Information

Block1902
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,092
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,100
22%
Improvement Value:$103,200
78%
Total Assessment$132,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,962+0.7%
2024$3,935+5.3%
2023$3,736+3.1%
2022$3,622+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968