Skip to content

Edison Street(Block 201 Lot 1)Belleville, NJ 07109

Last Sale Date
Sep 15, 1995

Property Information

Block201
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$7,341+2.9%
2004$7,132+7.5%
2003$6,638-0.5%
2002$6,669-1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 5384, Page 604