Skip to content

333 Main StreetBelleville, NJ 07109

Last Sale Date
Feb 8, 2007

Property Information

Block9602
Lot21
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class---
DescriptionFENCE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$181,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$181,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,300+3.0%
2024$7,084+3.1%
2023$6,869+1.4%
2022$6,775+5.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0