Skip to content

64 Day StreetBloomfield, NJ 07003

Built 1931
Church/Charitable

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 28, 1995

Property Information

Block1261
Lot52
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1-FAM
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage2,062
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$182,200
43%
Improvement Value:$239,100
57%
Total Assessment$421,300

Built

Year Built: 1931