Skip to content

23 Austin PlaceBloomfield, NJ 07003

Built 1900
Other School

Last Sale Price
$69,000
Last Sale Date
Jul 15, 1982

Property Information

Block275
Lot27
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningR-1B
Sq Footage2,255
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,300
30%
Improvement Value:$353,500
70%
Total Assessment$505,800

Sale
$69,000

To:

Sq Ft2,255DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1900