Skip to content

373 Broughton AveBloomfield, NJ 07003

Last Sale Date
May 30, 2019

Property Information

Block909
Lot40
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-1B
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,100
29%
Improvement Value:$327,700
71%
Total Assessment$460,800

Sale
$0