Property Sale
Sale
$75,000
From:
To:
Sq Ft2,120DeedBook 20160, Page 8231Recorded1/28/2016
From:
To:
Year Built: 1925
East Orange, NJ 07017
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,249 | -0.9% |
| 2024 | $10,337 | +31.2% |
| 2023 | $7,879 | +1.3% |
| 2022 | $7,778 | +1.3% |
From:
To:
Year Built: 1925
433 No. Maple Ave.
Residential
463 No. Maple Ave.
Residential
75 Newfield St.
Residential
87 Roosevelt Ave.
Residential
265 Springdale Ave.
Residential