Skip to content

358 Prospect St.

East Orange, NJ 07017

Built 2003

Last Sale Date
Aug 2, 1996

Property Information

Block571
Lot15
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page1-7

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,340,000
33%
Improvement Value:$4,685,900
67%
Total Assessment$7,025,900

Built

Year Built: 2003