Skip to content

24 Little Falls Rd.Fairfield, NJ 07004

Last Sale Date
Feb 14, 2012

Property Information

Block2703
Lot25
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$308,500
40%
Improvement Value:$460,100
60%
Total Assessment$768,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,417+4.0%
2024$15,779+1.3%
2023$15,580+4.9%
2022$14,857+10.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0