Skip to content

502 Chancellor Ave

Irvington, NJ 07111

Last Sale Date
Jul 21, 2022

Property Information

Block187
Lot13
QualifierB01
CountyEssex
MunicipalityIrvington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionBILLBOARD
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$19,000
100%
Total Assessment$19,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$682+2.1%
2024$668+1.6%
2023$658+0.1%
2022$657+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0