Skip to content

35 Wilson TerLivingston, NJ 07039

Built 1929

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2022

Property Information

Block3809
Lot4
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,254
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$328,800
57%
Improvement Value:$246,600
43%
Total Assessment$575,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,074+3.1%
2024$13,648+2.5%
2023$13,315+3.9%
2022$12,817+7.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1929