Skip to content

264 W Hobart Gap RdLivingston, NJ 07039

Built 1790

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2026

Property Information

Block5301
Lot13
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class19
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage4,752
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$357,200
34%
Improvement Value:$692,800
66%
Total Assessment$1,050,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,683+3.1%
2024$24,906-3.0%
2023$25,674+1.9%
2022$25,197+7.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1790