Skip to content

15 Windsor DrLivingston, NJ 07039

Built 1960

Last Sale Price
$615,000
Last Sale Date
Jan 15, 2003

Property Information

Block5301
Lot57
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class19
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage4,254
Acreage0.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$337,300
33%
Improvement Value:$677,100
67%
Total Assessment$1,014,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,812+3.1%
2024$24,062+2.5%
2023$23,473+1.9%
2022$23,037+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$615,000

To:

Sq Ft4,254DeedBook 5943, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 1960