Skip to content

100 Eisenhower PkwyLivingston, NJ 07039

Built 2024
Apartment

Last Sale Price
$9,660,000
Last Sale Date
Mar 8, 1994

Property Information

Block6101
Lot45
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page61.1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-5B
Sq Footage216,359
Acreage13.87

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$11,600,000
34%
Improvement Value:$22,523,000
66%
Total Assessment$34,123,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,006,695+265.9%
2024$275,152+25.5%
2023$219,238+1.9%
2022$215,164-3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$9,660,000

To:

Sq Ft216,359DeedBook 5301, Page 276