Skip to content

102-104 Wilson Ave

Newark, NJ 07105

Last Sale Date
Apr 2, 2019

Property Information

Block1003
Lot7
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page91

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$382,500
24%
Improvement Value:$1,178,900
76%
Total Assessment$1,561,400

Sale
$0