Property Sale
Sale
$835,000
To:
Sq Ft3,510DeedBook 20240, Page 21444
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,952 | +2.0% |
| 2024 | $8,776 | -0.2% |
| 2023 | $8,790 | -1.7% |
| 2022 | $8,945 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
91 Ann St
Residential
142 Elm St
Residential
522 Market St
Residential
22 Somme St
Residential
155 Wilson Ave
Residential