Property Sale
Sale
$167,000
From:
To:
DeedBook 20160, Page 23133Recorded3/16/2016
From:
To:
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,404 | +2.0% |
| 2024 | $7,258 | -0.2% |
| 2023 | $7,270 | -13.4% |
| 2022 | $8,398 | +1.0% |
From:
To:
94-96 9th Ave
Commercial
615 Orange St
Commercial
113- S 8th St
Commercial
481-487 West Market St
Commercial
433 Central Ave
Commercial