Skip to content

108-110 Prospect St

Newark, NJ 07105

Last Sale Date
Apr 4, 2022

Property Information

Block191
Lot50
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage638
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,700
8%
Improvement Value:$1,086,700
92%
Total Assessment$1,177,400

Sale
$0