Property Sale
Sale
$450,000
To:
Sq Ft1,390DeedBook 20240, Page 18096
To:
From:
To:
Year Built: 1897
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,519 | +109.8% |
| 2024 | $4,060 | -0.2% |
| 2023 | $4,066 | -1.7% |
| 2022 | $4,138 | +1.0% |
To:
From:
To:
Year Built: 1897
151 Mt Prospect Ave
Residential
274 Summer Ave
Residential
241 2nd Ave W
Residential
510 3rd St
Residential
153 Mt Prospect Ave
Residential