Property Sale
Sale
$150,000
To:
Sq Ft3,024DeedBook 5465, Page 227
To:
Year Built: 1925
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,796 | +2.0% |
| 2024 | $6,662 | -0.2% |
| 2023 | $6,673 | -1.7% |
| 2022 | $6,791 | +1.0% |
To:
Year Built: 1925
399-401 N 7th St
Residential
315 Park Ave
Residential
255-257 Highland Ave
Residential
392-394 N 6th St
Residential
366-368 Highland Ave
Residential