Property Sale
Sale
$205,000
To:
Sq Ft3,062DeedBook 5364, Page 259
To:
Year Built: 1890
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,785 | +2.0% |
| 2024 | $7,631 | -0.2% |
| 2023 | $7,644 | -1.7% |
| 2022 | $7,779 | +1.0% |
To:
Year Built: 1890
409 Walnut St
Residential
285 New York Ave
Residential
101 Magazine St
Residential
382 Lafayette St
Residential
388 Lafayette St
Residential