Property Sale
Sale
$140,000
To:
Sq Ft2,706DeedBook 4924, Page 123
To:
Year Built: 1907
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,622 | -1.7% |
| 2024 | $6,737 | -0.2% |
| 2023 | $6,747 | -1.7% |
| 2022 | $6,867 | +1.0% |
To:
Year Built: 1907
180 Oliver St
Residential
40 Patterson St
Residential
68 New York Ave
Residential
96 Niagara St
Residential
30-32 Read St
Residential