Property Sale
Sale
$155,000
To:
Sq Ft4,188DeedBook 5116, Page 503
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,040 | +2.0% |
| 2024 | $7,881 | -0.2% |
| 2023 | $7,894 | -1.7% |
| 2022 | $8,033 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
82 Kossuth St
Residential
329 Elm St
Residential
31 Read St
Residential
82 Barbara St
Residential
133 Van Buren St
Residential