Property Sale
Sale
$121,600
To:
Sq Ft1,167DeedBook 20171, Page 6060
To:
Year Built: 1990
Newark, NJ 07103
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,948 | +2.0% |
| 2024 | $5,831 | -0.2% |
| 2023 | $5,840 | -1.7% |
| 2022 | $5,943 | +0.0% |
To:
Year Built: 1990
55 Howard Ct
Residential
36 Seton Hall Dr
Residential
29 Howard Ct
Residential
13 Howard Ct
Residential
17 Howard Ct
Residential