Skip to content

189-215 Chadwick AveNewark, NJ 07108

Last Sale Date
Dec 14, 1972

Property Information

Block3020
Lot28
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page104

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.68

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,600
5%
Improvement Value:$1,042,700
95%
Total Assessment$1,103,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.