Skip to content

26-38 Meeker PlNewark, NJ 07114

Last Sale Date
Oct 1, 1991

Property Information

Block3546
Lot80
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page112

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$92,000
92%
Improvement Value:$8,300
8%
Total Assessment$100,300

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$639+17.5%
1992$544+10.5%
1991$492+6.3%
1990$463
Property History

No events match the selected filters.