Property Sale
Sale
$174,000
To:
Sq Ft3,152DeedBook 5760, Page 150
To:
Year Built: 1907
Newark, NJ 07112
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,047 | +2.0% |
| 2024 | $6,908 | -0.2% |
| 2023 | $6,919 | -1.7% |
| 2022 | $7,041 | +1.0% |
To:
Year Built: 1907
94-96 Weequahic Ave
Residential
110-112 Pomona Ave
Residential
17-19 Porter Ave
Residential
75-77 Pomona Ave
Residential
13-15 Bock Ave
Residential