Property Sale
Sale
$235,000
From:
To:
Sq Ft2,819DeedBook 20190, Page 47799Recorded5/23/2019
From:
To:
Year Built: 1921
Newark, NJ 07112
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,994 | +2.0% |
| 2024 | $6,856 | -0.2% |
| 2023 | $6,867 | -1.7% |
| 2022 | $6,988 | +1.0% |
From:
To:
Year Built: 1921
113-115 Lehigh Ave
Residential
23 Harding Ter
Residential
122 Shephard Ave
Residential
21 Harding Ter
Residential
117-119 Weequahic Ave
Residential