Property Sale
Sale
$290,000
Sq Ft1,792DeedBook 20220, Page 21219Recorded3/4/2022
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1941
Newark, NJ 07114
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,370 | +2.0% |
| 2024 | $4,283 | -0.2% |
| 2023 | $4,290 | -1.7% |
| 2022 | $4,366 | +1.0% |
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1941
68-70 Ludlow St
Residential
72-76 Ludlow St
Residential
31-33 Ross St
Residential
120-122 Chancellor Ave
Residential
326-328 Hobson St
Residential