Property Sale
Sale
$145,000
To:
Sq Ft2,060DeedBook 5751, Page 108
To:
Year Built: 1917
Newark, NJ 07106
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,666 | +2.0% |
| 2024 | $4,574 | -2.1% |
| 2023 | $4,671 | -1.7% |
| 2022 | $4,754 | +1.0% |
To:
Year Built: 1917
57-59 Mountain View Ave
Residential
24-26 Oakland Terr
Residential
77-79 Isabella Ave
Residential
32 Dassing Ave
Residential
55 Finlay Pl
Residential