Property Sale
Sale
$172,000
From:
To:
Sq Ft2,224DeedBook 12480, Page 6143Recorded1/30/2014
From:
To:
Year Built: 2004
Newark, NJ 07106
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,956 | +2.0% |
| 2024 | $6,819 | -0.2% |
| 2023 | $6,829 | -1.7% |
| 2022 | $6,950 | +1.0% |
From:
To:
Year Built: 2004
No similar properties found nearby
Try More comps to widen the search with custom criteria.