Skip to content

122 Norman RdNewark, NJ 07106

Last Sale Date
Dec 28, 2012

Property Information

Block4269
Lot50
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page66

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$142+3.7%
2013$136+4.7%
2012$130+16.1%
2011$112+5.4%
Property History

No events match the selected filters.