Skip to content

143 Broadway

Newark, NJ 07104

Last Sale Date
Jul 14, 2022

Property Information

Block441
Lot41
QualifierX
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class10
Description1ST FL EX
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
16%
Improvement Value:$150,000
84%
Total Assessment$178,600

Sale
$0