Skip to content

2-38 International Way

Newark, NJ 07114

Last Sale Date
Oct 18, 2014

Property Information

Block5088
Lot138
QualifierB01
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page130

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$168,600
100%
Total Assessment$168,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,412+2.0%
2024$6,285-0.2%
2023$6,296-1.7%
2022$6,407+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0