Property Sale
Sale
$220,000
To:
Sq Ft2,936DeedBook 12491, Page 2449
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07104
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,693 | +2.0% |
| 2024 | $7,542 | -0.2% |
| 2023 | $7,554 | -1.7% |
| 2022 | $7,687 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
206 Summer Ave
Residential
21 Wakeman Ave
Residential
219 Garside St
Residential
76 Cutler St
Residential
275 Lake St
Residential