Skip to content

22 E Kinney St

Newark, NJ 07102

Last Sale Date
Jun 19, 1989

Property Information

Block882
Lot40
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page76

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,000
93%
Improvement Value:$6,500
7%
Total Assessment$95,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.