Property Sale
Sale
$271,000
To:
Sq Ft1,400DeedBook 6128, Page 774
To:
Year Built: 1904
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,624 | +2.0% |
| 2024 | $4,533 | -0.2% |
| 2023 | $4,541 | -1.7% |
| 2022 | $4,621 | +1.0% |
To:
Year Built: 1904
91 Delancy St
Residential
293 Chestnut St
Residential
48 Adams St
Residential
111 Miller St
Residential
100 Malvern St
Residential