Property Sale
Sale
$181,000
To:
Sq Ft2,268DeedBook 5734, Page 501
To:
Year Built: 1900
Newark, NJ 07105
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,503 | +2.0% |
| 2024 | $5,394 | -0.2% |
| 2023 | $5,403 | -1.7% |
| 2022 | $5,499 | +1.0% |
To:
Year Built: 1900
82 Garden St
Residential
163 Polk St
Residential
156 Elm St
Residential
226 Walnut St
Residential
63 Delancy St
Residential